Sparta láká dalšího cizince. Přijde na Letnou kamerunský záložník?

Pozice defenzivního záložníka. To je aktuální problém, který trápí italského kouče pražské Sparty, Andreu Stramaccioniho. Poté, co trápí zdravotní trable dva Lukáše, Váchu a Marečka, se snaží trenér letenských tuto díru zaplnit.

Kamerunský fotbalový záložník Georges Mandjeck

Sparta během léta opravdu výrazně posiluje za zahraničí. Naposledy získala tureckého stopera Semiha Kayu. Nyní to vypadá, že Sparta velmi vážně jedná s francouzskými Métami, odkud by měl přijít kamerunský defenzivní záložník Georges Mandjeck

Kouč Stramaccionu se tak snaží aktuálně zaplnit mezeru, která vznikla poté, co se se svým zdravím perou Lukáš Vácha a Lukáš Mareček. Méty již od Sparty odbržely vážnou nabídku. Ovšem nejedná se o levnou záležitost. 28letý Kamerunec má totiž ve Francii smlouvu ještě na 2 roky. A vzhledem k tomu, že za klub pravidelně nastupuje, by se jeho cena měla pohybovat někde okolo 1 milionu Eur, což je zhruba 27 milionů korun. 

Mandjeck též pravidělně nastupuje v národním družstvu Kamerunu, kde mimo jiné hraje také po boku Slávisty Michela Ngadeaua. 

Během přestupové období by se jednalo již o devátého cizince, jehož by letenští do svých řad přivedli. Sparta totiž již převedla srbské hráče Plavšiče a Vukadinoviče, Slováky Štětinu a Dúbravku, Bosňana Čiviče, rakouského útočníka Janka, izraelské křídlo Ben Chaima a také již zmíněného stopera Kayu. 

Již od předchozích sezon oblékají sparťanský dres také ruský obránce Karavajev, Rumun Vataleju, zimbabwský obránce Costa a španělský záložník Néstor Albiah.

 

Autor: Jan Linha
Zdroj: http://www.isport365.cz/fotbal/sparta-laka-dalsiho-cizince-prijde-na-letnou-kamerunsky-zaloznik