Dokáže se ztracený talent Jan Kovařík vrátit po zranění a zrestartovat kariéru?

Býval tahounem Jablonce, následně i Viktorie Plzeň. Pak jeho kariéra šla dolů. Ať už zásluhou zranění nebo výměnou kouče, Jan Kovařík nebyl v minulé sezoně ten, co se dřív řadil mezi nejlepší hráče ligy. Dokáže restartovat svoji kariéru?

Začněme ale popořadě. Rodák z Mostu je odchovancem Slavie Praha, kde se však nikdy pořádně neprosadil. Připsal si pouhý jeden start za A-tým a proto se rozhodl pro hostování v Hradci Králové, v té době ve druhé lize. 

Zde jako ještě mladý také nedokázal zaujmout a i kvůli neshodám odešel do Jablonce. Tentokrát natrvalo. A byla to pro něj trefa do "černého"!

Na střelnici odehrál sto jedna zápasů s bilancí třinácti gólů a devatenácti asistencí a poprvé začal udivovat české fotbalové obecenstvo svými načehranými centry.

Svými výkony zaujal sportovního ředitele plzeňské Viktorie Adolfa Šádka a trenéra Pavla Vrbu, kteří se s ním a s Jabloncen domluvili na přestupu. Nebylo to nic levného. Z kasičky Viktorie Plzeň rázem ubylo 13 milionů korun. 

Psal se rok 2012 a Jan Kovařík šel vstříc svému fotbalovému snu, německé Bundeslize. První rok na západu Čech se mu poměrně povedl. Do očí hned bodne počet asistencí v české lize, kterých bylo dvanáct. K tomu přidal tři zásahy, jeden dokonce na domácím hřišti proti Neapoli. 

Sezona 2013/14 se mu však vůbec nepovedla. I když Viktoria hrála Ligu mistrů, hráč s přezdívkou Kovi se sezónou protrápil. A následující rok byl ještě horší. A když už to vypadalo, že Adolf Šádek prodá bývalého české reprezentanta do dvaceti jedna let zpět do Jablonce, tak došel nový kouč Viktorie Karel Krejčí a vše zatrhl.

A byl to skvělý tah. Následoval totiž skvělý Kovaříkův rok zakončený titulem. Levý křídelník si přispal šest gólů, na něj nevídané číslo a šuškalo se o zájmu z Bundesligy.

Jan Kovařík. Zdroj: fcviktoria.cz

Ten je však dávno pryč. Minulá sezona se Kovaříkovi hrubě nevyvedla a jeho vzestup byl již zapomenut. Ročník sice započal v základní sestavě, ale Roman Pivarník následně začal upřednostňovat Martina Zemana. 

Bundesliga či přestup do zahraničí je nereálný, zde vlak ujel. Ale posun mezi elitní muže Vrbovy sestavy mohl být jeho cílem před začátkem sezony. Jenže Jan Kovařík se v přípravě vážně zranil a vrátil se až teď, když minulý týden hrál za juniorku. Dokáže znovu nastartovat svoji kariéru a být opět ceněným hráčem české nejvyšší fotbalové ligy?

Autor: Jakub Lebloch
Zdroj: http://www.isport365.cz/fotbal/dokaze-se-ztraceny-talent-jan-kovarik-vratit-po-zraneni-a-zrestartovat-karieru