Česká republika má třetí zlato za sebou na MS lékářských týmů!

V Rakousku se uskutečnilo mistrovství světa lékařských týmů, kde se vůbec neztratila česká reprezentace. A navázala tak opět na předchozí velmi úspěšná vystoupení.

Bohužel zcela mimo zájem českých médii (vyjma onlajny.com) proběhlo minulý týden mistrovství světa lékařských týmů v Rakousku (Leogang a Saalfedenu).

Český tým se této akce zúčastnil popáté za sebou a jak dopadl? Výborně! Pátá účast za sebou znamenala páté finále. V celkovém součtu to znamená 2x stříbro, 3x zlato (za sebou). Opravdu neskutečná bilance!

Cesta za obhajobou se určitě nerodila snadno, ale český tým nezaváhal na cestě za zlatým hattrickem ani jednou (pouze Maďarsko s ním dokázalo uhrát výsledek 0:0 ve čtvrtfinále). Český tým vytvořil další unikát když za 480 minut neinkasoval ze hry ani branku, skvělý výkon na MS podal opakovaně Jan Vojáček, kterého si můžeme pamatovat z Olomouce či Jihlavy.

Na tomto typu MS se nehraje s úplně stejnými pravidly, jako klasická fotbalová klání. Každé utkání trvá 2x 40 minut, střídá se hokejovým způsobem a ve vyřazovacích bojích po nerozhodném výsledku následuje rovnou penaltový rozstřel, aniž by se prodlužovalo.

 

Sestava ČR:

Brankáři: Jan VOJÁČEK, Radovan ŽIŽKA

Obránci: Jakub ŠEDIVÝ, Daniel MALÝ, Josef BOLEN, Josef BARTOŠ (C), Miloš BARNA, Roman ČAPEK, Lukáš TREJTNAR, Milan ČERMÁK

Záložníci: Ondřej KOČÍ, Ladislav ŠINDELÁŘ, Vasil MOLNÁR, Vladimír TEPLAN, Martin KOLÁŘ, Luboš NACHTNEBL, Lukáš TITTELBACH, Michal KARAS, Jiří KYSUČAN, Ladislav BERNÁT

Útočníci: Pavel MENCL, Adam NEDVĚD, Jan BIALEK, Robert JŮZEK, Tomáš ENGEL

Trenér: Vladimír RICHTER

Manažer: Martin ENGEL

 

Zápasy České republiky:

Skupina

ČR – Kolumbie 2:0 (0:0)

Branky: Bolen, Mencl

 

ČR – Litva 2:0 (0:0)

Branky: Jůzek, Nedvěd

 

ČR – Mexiko 6:0 (3:0)

Branky: Mencl 3x, Bolen (penalta), Kysučan, Nedvěd

 

Čtvrtfinále:

ČR – Maďarsko 0:0 – 5:4 na pokutové kopy

 

Semifinále:

ČR - Uzbekistán 1:0 (1:0)

Branka: Čermák

 

Finále:

ČR – Ukrajina 3:0 (1:0)

Branky: Šindelář 2x, Jůzek

 

Konečné pořadí MS:

1. Česká republika

2. Ukrajina

3. Švédsko

4. Uzbekistán

5. Maďarsko

6. Katalánsko (Španělsko)

7. Kolumbie

8. Velká Británie

9. Německo

10. Rakousko

11. Rusko

12. Litva

13. Brazílie

14. Mexiko

15. Kanada

16. Argentina

17. Irsko

18. Austrálie

19. USA

20. Korea

Na závěr nutno upozornit, že další mistrovství světa lékařských týmů pro rok 2018 se uskuteční v Praze v termínu 30. června – 8. července. Cíle našich lékařů jsou vysoké jak na trávníku tak i po organizační stránce, MS v Rakousku údajně nastavilo laťku velmi vysoko.

 

Autor: Rosťa Králik
Zdroj: http://www.isport365.cz/fotbal/ceska-republika-ma-treti-zlato-za-sebou-na-ms-lekarskych-tymu