Jak chutná Antonínu Barákovi Itálie?

Antonín Barák se na reprezentačním srazu vyzpovídal z pocitů, které má ve svém novém působišti Udine Calcio. Že v italské lize narazí na hráče s obrovským egem se dalo předpokládat s velkou jistotou, že se najdou i mezi spoluhráči už Antonína Baráka asi překvapilo ale více. Pro většinu těchto hráčů je Udine pokusem o přestup do klubů z nejvyšších pater Serie A, případně do některého ze špičkových evropských klubů a doufáme, že stejný osud potká i Antonína Baráka. Nicméně Udine se momentálně příliš nedaří takže si na následujících řádcích alespoň můžeme dozvědět jaké to je hrát před šedesáti tisíci diváky a zač je v Itálii chlebíček.

Antonín Barák: V Udine je strašně moc egoistů!

(Publikováno 2.10.2017, Zdroj: http://www.isport365.cz, Autor: Jakub Lebloch)

I přesto, že neodehrál celou přípravu a v Udinese Calcio je teprve od tohoto léta, v týmu itala Luigia Delneriho se rychle dostal do základní sestavy. V posledních pěti zápasech nevynechal ani minutu. Dalo by se říci, že je spokojen, jenže tomu tak není. Týmu se nedaří a odchovanec Příbrami si myslí, že je to tím, že se v týmu setkávají vysoká ega.

"Teď jsem poznal v zápase se Sampdorií, že tam na sebe naráží obrovská ega. Jako Udine absolutně nehrajeme týmově, každý hraje za sebe. Třeba Rodrigo De Paul přihrává jenom (Maxi) Lópezovi, mně nepřihraje nikdy. A když mu nepřihraju, je schopný za mnou běžet přes celé hřiště a nadávat mi," přiznal Antonín Barák, který si myslí, že je to kvůli tomu, že si v Udine chcou hráči vykopat přestup někam výš.


"V tomhle je to velká škola. Člověk musí být na hřišti sobec, když to řeknu hanlivě, tak hajzl. Jinak se tam těžko prosadí," řekl také na reprezentačním srazu.

Za vinu kouči to ovšem nedává: ,,Moc korigovat to nejde. Když to dělá devadesát pět procent týmu, tak s tím moc neudělá. Je to těžké, pořád zmiňuje tým, tým... Ale Udine je specifické tím, že má hodně mladých hráčů a individuality chtějí zpeněžit. To je filozofie klubu."


"Myslím, že i hráči jsou do toho trošičku tlačení a chtějí být ti, kdo přestoupí do velkého klubu. V tom náš tým i týmový výkon trpí, kvůli tomu jsme ztratili nějaké zápasy úplně zbytečně," pokračoval s kritikou svého týmu....

Celý text článku naleznete na adrese: http://www.isport365.cz/fotbal/antonin-barak-v-udine-je-strasne-moc-egoistu