Stává se Patrik Hrošovský nepostradatelným článkem pro Plzeň?

Minulý rok stagnoval, v nové sezoně však předvádí vyzrálé výkony. Slovenský reprezentant, Patrik Hrošovský, jde pod Pavlem Vrbou nahoru herně i psychicky a směle již může myslet na angažmá v zahraničí. Je tedy pro plzeňskou Viktorii nepostradatelným mužem?

Patrik Hrošovský je odchovancem Viktorie Plzeň, má dvacet pět let a byla mu předpovídána velká budoucnost. Měl být novým Pavlem Horváthem, ale dlouho tomu tak nebylo a minulou sezonu rodák z Prievidzy herně stagnoval. 

V letošní sezoně však jde nahoru a dá se říct, že je pro Viktorii Plzeň tím hráčem, kterého by neradi vyřadili z kádru. Takové hráče jako je Patrik Hrošovský mají trenéři rádi. Dobře technicky vybavený záložník, který oběhá velký prostor a dokáže vymyslet přihrávku. 

Tomáš Hořava a Patrik Hrošovský před rozehráním přímého kopu. Zdroj: facebook.com/FC Viktoria Plzeň

A nejen to. Parádně diktuje tempo hry, dokáže přesně podle situace odhadnout, jestli hru zrychlit nebo zklidnit. A takového hráče Pavel Vrba nemá. Srovnejme si tedy Patrika Hrošovského s dalšími záložníky Viktorie, kteří dokáží nastoupit na defenzivním postu nebo ve středu pole. Aktuálně jsou na tyto posty v kádru vicemistra defenzivní letní posila Diego Živulič a ofenzivnější Tomáš Hořava.

Začněme Chorvatem Živuličem. Ten je sice silnější v osobních soubojích a hlavičkování, ovšem je dost neobratný a často zkazí lehkou přihrávku. Když hrál ve dvojici s Hořavou, byla hra proti Baníku Ostrava místy chaotická a nebyl nikdo, kdo by ji zklidnil.

To nedokáže ani Tomáš Hořava. Ten je pravý opak Diega Živuliče. Dokáže přesně přihrát, ovšem často prohraje osobní souboj. Jeho místo je spíše pod hrotem, kde dokáže uplatnit svůj klid ve finální fázi. 

To úplně nedokáže právě Patrik Hrošovský, který občas zkazí průnikovou přihrávku nebo střelu, ale v této sezoně je poměrně produktivní. Má na kontě již dva góly a jednu asistenci, což je nevídané, jelikož si v minulých sezonách držel průměr jednoho gólu na sezonu. Dalším jeho nedostatkem je rychlost, která opravdu není vysoká. Ovšem výdrž je obdivuhodná.

Patrik Hrošovský při zápase s Jabloncem. Zdroj: facebook.com/FC Viktoria Plzeň

Pokud si slovenský reprezentant udrží aktuální formu, je dost možné, že se po sezoně dočká zahraničního angažmá. Pak by Adolf Šádek a spol. museli za Patrika Hrošovského nutně hledat náhradu, jelikož je opravdu nenahraditelný. 

K tématu, jestli je Patrik Hrošovský pro Viktorii Plzeň nepostradatelný, se vyjádřil i kouč aktuálně prvního celku ligy, Pavel Vrba. „Nepostradatelný je silné slovo, to nepoužívám. Patrik má skvělou formu, doufám, že mu vydrží i po reprezentační pauze a bude nám dál pomáhat tak, jak dosavadních devět kol.“

Autor: Jakub Lebloch
Zdroj: http://www.isport365.cz/fotbal/stava-se-patrik-hrosovsky-nepostradatelnym-clankem-pro-plzen